Urban Nomad Hostel And Food Av Paulista
| Wi-Fi | Incheckning/Utcheckning Snabbincheckning/-utcheckning | Aktiviteter Golfbana Cykling |
| Mat/Dryck Bar/lounge | Mötesfaciliteter Affärscentrum | Barnvänligt Lekplats för barn |
| Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
Det bekväma hotellet Urban Nomad Hostel And Food Av Paulista São Paulo, som ligger cirka 6 minuters gångavstånd från Mirante Sesc Paulista, har förvaringsrum. Detta hotell erbjuder 14 rum i stadens affärsområde, en kort bit från Pambula Merimbula golfklubb.
Det bekväma hotellet erbjuder ett behändigt läge i São Paulo, bara 550 m från Casa das Rosas, och 2 km från Shrine and Convent of São Francisco de Assis. Gästerna hittar Museu de Arte de São Paulo i närheten av Urban Nomad Hostel And Food Av Paulista. Parque Da Água Branca ligger cirka 4 km bort, medan tunnelbanan Brigadeiro är belägen ungefär 5 minuters gångavstånd från det här boendet. São Paulo-Congonhas flygplats är belägen 5 km bort från hotellet.
De allergivänliga rummen har matplats och ett minikök tillsammans med strykutrustning, strykjärn med strykbräda och luftkonditionering, samt kabel-TV med video på begäran. Gästerna kan också använda kylskåp, ugn och köksredskap i rummen. Dessa rums privata badrum inkluderar en separat toalett och en dusch.
Hotellet Urban Nomad Hostel And Food Av Paulista serverar en utsökt frukost dagligen. Olika drycker erbjuds i lounge baren. Gästerna kan testa brasilianska maträtter på restaurangen Rascal, som ligger ganska nära detta boende.
- Lokala sevärdheter
- MAM - Modern Art Museum2,1 km
- Julio Prestes Station4 km
- Clinicas Hospital and Medicin University2,6 km
- Obelisco1,8 km
- Parque do Ibirapuera2,5 km
- Biennial´s Ibirapuera - Ciccilio Matarazzo Pavillion2,1 km
- Museu de Arte de São Paulo (MASP)1,1 km
- Patio Higienopolis Shopping Mall3,1 km
- Downtown Sao Paulo2,8 km
- Flygplatser
- São Paulo-Congonhas flygplats8 km
- Tågstationer
- Julio Prestes tågstation4 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Säkerhetsfack
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Snabbincheckning/-utcheckning
- Portvakt reception
- Husdjur tillåtna
- 24-timmars säkerhet
- Endast för vuxna
- Bagageförvaring
- Omklädningsrum
- Allergifria rum
- Valutaväxling
- Kafé
- Varuautomater
- Rökdetektorer
- Brandsläckare
- Kortåtkomst
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Gemensamt kök
- Köksgeråd
- Snackbar
- Bar/lounge
- Middag
- Särskilda dietmenyer
Aktiviteter och avkoppling
- Karaoke
- Live underhållning
- Fritids- och TV-Rum
- Cykling
- Golfbana
Service
- Sällskapsdjur bekvämligheter
- Hushållning
- Tvätt
- Utflykts-/biljettservice
- Matinköpsservice
- Affärer/kommersiell service
- Affärscentrum
- Mötes-/bankettfaciliteter
- Fax-/fotokopiering
- Happy hour
På rummet
- Luftkonditionering
- Minibar
- Sittgrupp
- Klädkammare
- Uteplats
- Matbord
- Strykservice
- Gratis toalettartiklar
- Bordsspel
- Lekplats för barn
- Parkettgolv
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Var ligger det bekväma hotellet Urban Nomad Hostel And Food Av Paulista?
Det bekväma hotellet Urban Nomad Hostel And Food Av Paulista ligger i affärsområdet, nära Casa das Rosas. - ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till hotellet Urban Nomad Hostel And Food Av Paulista?
Mellan São Paulo-Congonhas flygplats och hotellet Urban Nomad Hostel And Food Av Paulista är det 5 km. - 🚗
Kan jag parkera min bil i närheten av det bekväma hotellet Urban Nomad Hostel And Food Av Paulista?
Det bekväma hotellet Urban Nomad Hostel And Food Av Paulista erbjuder gästerna parkering. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet Urban Nomad Hostel And Food Av Paulista?
Det genomsnittliga priset för ett rum i hotellet Urban Nomad Hostel And Food Av Paulista är 18$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - 📱
Finns det affärsfaciliteter på detta bekväma hotell?
Affärsgäster på detta bekväma hotell kan använda skrivbord och kopiator. - ❓
Vilka bekvämligheter erbjuds på det bekväma hotellet Urban Nomad Hostel And Food Av Paulista?
De populäraste bekvämligheterna på det bekväma hotellet Urban Nomad Hostel And Food Av Paulista är valutaväxel och varuautomat. - ❓
Har rummen på hotellet Urban Nomad Hostel And Food Av Paulista en arbetsplats?
Ja, du kan hitta arbetsplats i vissa rum på hotellet Urban Nomad Hostel And Food Av Paulista.